Program profilaktyki wczesnego wykrywania zakażeń HCV

Od 14 października w placówce ALLMEDICA przy ul. Chyców Potok 26 w Zakopanem realizujemy „Program profilaktyki wczesnego wykrywania zakażeń HCV” finansowany ze środków budżetu Miasta Zakopane.

Kto kwalifikuje się do programu?
- osoby w wieku 18-60 lat
- osoby, zameldowane na pobyt stały w Zakopanem
- osoby, u których nigdy nie zdiagnozowano zakażenia WZW typu C

program_profilaktyki_hcv

WAŻNE! HCV jest to wirus wywołujący wirusowe zapalenie wątroby typu C. Przebiega w większości przypadków bez charakterystycznych objawów i może ujawnić się po wielu latach trwania w postaci marskości lub raka wątrobowokomórkowego. Według badań epidemiologicznych szacuje się, że w Polsce wirusem HCV zakażonych jest ok. 200 tys. osób dorosłych, co oznacza, że wśród 100 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Niestety dostępne dane pokazują, że tylko co 10 dorosła osoba zakażona wirusem HCV wie o swojej chorobie.

Dla tego żeby skorzystać z programu, należy wypełnić ankietę (klinika ALLMEDICA, ul. Chyców Potok 26, Zakopane) oraz wyrazić zgodę na udział w danym programie.

Więcej informacji pod telefonem +48 18 265 74 88 lub w dowolnej placówce ALLMEDICA!


Wróć do sekcji: Aktualności

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.