Aktualności


BADANIE KLESZCZA W ALLMEDICA

Uprzejmie informujemy, że od lipca br. możecie Państwo zbadać kleszcza w kierunku boreliozy oraz w zakresie infekcji odkleszczowych (pakiet zalecany). Zapraszamy do skorzystania!

Logopeda i neurologopeda – czym się różnią?

Mowa odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu społecznym człowieka jedną z niewątpliwie najważniejszych ról. Poza byciem oczywistym środkiem wyrażania potrzeb takich jak głód, dyskomfort, ból czy radość (umiejętności, które opanowujemy już przecież jako maleńkie dzieci), mowa służy nam także do porozumiewania się z drugim człowiekiem, wygłaszania własnych opinii i spostrzeżeń, obaw, czy uczuć. Niestety, nie każdy od razu radzi sobie z nią najlepiej, a różnego rodzaju wrodzone predyspozycje i neurologiczne problemy rozwojowe lub urazy mogą doprowadzić do jej zaburzenia. W takich sytuacjach konieczna jest pomoc specjalisty. Czy jednak wystarczy logopeda, czy może potrzebny będzie neurologopeda? Czym właściwie różnią się obie specjalności i kiedy należy dodać się do konkretnego specjalisty?

NOWOŚĆ! OPERACJE BARIATRYCZNE W ALLMEDICA

Otyłość to problem, który dotyka coraz większej grupy ludzi na całym świecie. Otyłość może być spowodowana zarówno chorobami, szczególnie genetycznymi, jak i niewłaściwym trybem życia. Nie zawsze pomocna może okazać się jedynie zmiana trybu życia czy przejście na odpowiednią dietę. Czasem nawet bardzo restrykcyjne diety mogą okazać się niewystarczające, zwłaszcza wtedy, gdy powodem zachorowań są czynniki genetyczne. W wielu przypadkach najskuteczniejszym sposobem walki z otyłością okazuje się operacja bariatryczna.

KOLONOSKOPIA: POSTĘPUJ MĄDRZE I BADAJ SIĘ PROFILAKTYCZNIE!

Od maja 2019 r. z Allmedica w Nowy Targu z duży sukcesem wykonuje badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Do tej pory wykonaliśmy blisko 700 badań kolonoskopowych w programie! w pełnym znieczuleniu! jakie otrzymuje BEZPŁATNIE każdy Pacjent. Wspaniałe oceny naszych Pacjentów są dla nas najcenniejsze. Dodają motywacji do dalszej pracy i świadomość, ze nasz wysiłek ma sens.

 

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.