JEDYNY W NASZYM REGIONIE REUMATOLOG DZIECIĘCY - LEK. MED. EWA RAJSKA W ALLMEDICA

Reumatologia diagnozuje i leczy choroby układu kostno-stawowego oraz choroby tkanki łącznej. Wbrew pozorom na te schorzenia cierpią nie tylko osoby starsze. Dolegliwości te dotykają również dzieci, w tym niemowlęta. Reumatologia dziecięca zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób kości, mięśni i stawów oraz tkanki łącznej u dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Specjalistą w tej dziedzinie medycyny jest lekarz reumatolog dziecięcy. Zajmuje się on leczeniem takich chorób, jak m.in. choroba Kawasakiego, choroba Pageta, choroba Stilla, toczeń rumieniowaty, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina czy wszelkie dysplazje kostno-stawowe. Objawy, które powinny nas skłonić do wizyty z dzieckiem u lekarza, to przede wszystkim bóle kości i stawów, zaczerwienienie skóry, stany podgorączkowe, a także kłopoty z poruszaniem się dziecka.

ewa_rajska_fb

Lek. med. Ewa Rajska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2004 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, obecnie na stanowisku starszego asystenta. Od początku pracy zawodowej związana z Oddziałem Pediatrii, Reumatologii i Chorób Środowiskowych USD. Uzyskała kolejno specjalizację z pediatrii (2010r.) i reumatologii (2016r.), ukończyła kursy ultrasonografii narządu ruchu i kapilaroskopii. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób reumatycznych dzieci - zapaleń stawów, jak i tych z pogranicza reumatologii - chorób autozapalnych i metabolicznych.

ZAKRES USŁUG

  • Konsultacja reumatologa dziecięcego
  • Blokada dostawowa lub okołostawowa
  • USG stawów

 

LECZONE SCHORZENIA

Zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty lek. med. Ewa Rajska, który przyjmuje Pacjentów w klinice ALLMEDICA, przy ul. Kolejowej 31 w Nowym Targu.Wróć do sekcji: Aktualności

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.