KOLONOSKOPIA: POSTĘPUJ MĄDRZE I BADAJ SIĘ PROFILAKTYCZNIE!

Od maja 2019 r. z Allmedica w Nowy Targu z duży sukcesem wykonuje badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Do tej pory wykonaliśmy blisko 700 badań kolonoskopowych w programie w pełnym znieczuleniu jakie otrzymuje BEZPŁATNIE każdy Pacjent. Wspaniałe oceny naszych Pacjentów są dla nas najcenniejsze. Dodają motywacji do dalszej pracy i świadomość, ze nasz wysiłek ma sens.

Dlaczego wybór Allmedica to najlepszy wybór?!
 

Ponieważ naszym głównym celem jest utrzymywanie najwyższych standardów medycznych i dalsze podążanie drogą zdecydowanego LIDERA w jakości wykonywanych badań na terenie Podhala – zabiegi wykonywane są na sprzęcie medycznym światowej klasy przy udziale najwybitniejszych lekarzy gastroenterologów.

Gwarantujemy Pacjentowi komfort i bezpieczeństwo ale także znakomitą jakość, która jest udziałem starannie dobranego personelu medycznego. W swojej kadrze medycznej dysponujemy wybitnymi specjalistami posiadającymi doświadczenie w klinikach Europy jak Klinika Medyczna Uniwersytetu Monachijskiego czy Stanów Zjednoczonych jak Centrum Medyczne Uniwersytetu w Rochester US. Nasi lekarze są wieloletnimi praktykami, konsultantami krajowymi w gastroenterologii i członkami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. 

Podczas każdego badania naszym Pacjentom towarzyszy starannie dobrany personel w osobie lekarza gastroenterologa wykonującego badanie; lekarza anestezjologa, który zadba o nasz komfort podczas badania wykonując znieczulenie oraz pielęgniarki anestezjologicznej i pielęgniarki endoskopowej, które od samego początku troskliwie wprowadzają każdą osobę do badania i gwarantują opiekę po jego przeprowadzeniu. W klinice Allmedica do wszystkich osób podchodzi się z wyczuciem i profesjonalizmem.  

Zabiegi wykonywane są na sprzęcie medycznym światowej klasy amerykańskiej firmy Pentax, gwarantując zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa oraz jakości badania. Aparat jest wyposażony w zaawansowany system obrazowania, co pozwala na doskonałe śledzenie zmian będących przedmiotem badania. Znamy znaczenie sprzętu medycznego w poziomie świadczonych badań dlatego w tym zakresie jesteśmy bezkompromisowi!

Po przeprowadzonym badaniu pacjent otrzymuje niezbędną informację medyczną wraz z dokumentacją fotograficzną i zaleceniami. Lekarz gastroenterolog udziela starannej i wyczerpującej informacji. W trakcie badania usuwane są polipy do 1 cm oraz wykonywane jest BEZPŁATNE badanie histopatologiczne, którego wyniki przekazywane są Pacjentowi niezwłocznie po ich otrzymaniu z laboratorium diagnostycznego.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów badania przesiewowe wykonujemy w dogodnych terminach w wybrane dni od poniedziałku do piątku od godziny 8 nawet do godziny 21:30!, jak również w wybrane soboty w godzinach od 8 do 14.    

kolon_artykul_2

 Każde badanie przesiewowe w znieczuleniu jest w pełni BEZPŁATNE, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa. Dlatego osoba przed przystąpieniem do zabiegu proszona jest o uzupełnienie kilku krótkich informacji, w wypełnieniu których pomogą pracownicy rejestracji przy ul. Kowaniec 2a.

Mając na uwadze, że w badaniu mogą uczestniczyć osoby z różnych części powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego wprowadziliśmy możliwość zwrotu kosztów dojazdu każdemu Pacjentowi! - bez względu z której części powiatu nowotarskiego lub tatrzańskiego przyjeżdża.

Aby wykonać badanie przesiewowe nie musisz mieć żadnych objawów! Czy uważasz się za zdrowego czy chorego przyjdź i skorzystaj z limitowanej ilości BEZPŁATNYCH badań przesiewowych w pełnym znieczuleniu w NAJLEPSZEJ Klinice na terenie Podhala!

Pamiętaj – nie musisz mieć żadnych skierowań! Wystarczy, że jesteś w grupie docelowej i WAŻNE jest dla Ciebie Twoje zdrowie!

Bardzo ważny jest aspekt społeczny Programu, którego celem jest rozwój społeczny i przedłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. Małopolskiego i zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne raka jelita grubego poprzez podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i niwelację barier powstrzymujących Pacjentów z grupy docelowej przed badaniem przesiewowym.

Dla nas nie ma kompromisów w jakości świadczonych usług. Liczy się zawsze najwyższy poziom, bezpieczeństwo i komfort pacjenta! Badanie przesiewowe w kierunku wykrycia raka jelita grubego w PEŁNYM ZNIECZULENU jest w całkowicie BEZPŁATNE.

POSTĘPUJ MĄDRZE I BADAJ SIĘ PROFILAKTYCZNIE, ZADBAJ O SIEBE I SWOICH BLISKICH!

 

JAK WAŻNE jest wykonywanie badań przesiewowych:

Rak jelita grubego jest jednym z najczęstszych nowotworów spośród raków przewodu pokarmowego. Wśród najczęstszych objawów - jeśli takie się pojawią - jest obecność krwi w/na stolcu i związana z tym niedokrwistość (łatwe męczenie się, osłabienie). U ponad 70% krwawienie ma jednak charakter utajony, co wiąże się z koniecznością badania krwi utajonej. Pozostałe objawy, które należy potraktować z największą powagą, to: wyczuwalny guz w jamie brzusznej, zmiana charakteru wypróżnień, silne skurcze brzucha, nudności, utrata masy ciała połączona z osłabieniem i brakiem apetytu. PAMIĘTAJ, ABY WYKONAĆ BADANIE PRZESIEWOWE NIE MUSISZ MIEĆ ŻADNYCH OBJAWÓW! Wystarczy tylko, że będziesz chciał!

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania?
Tych czynników jest wiele. Do najważniejszych należą:

 • dziedziczenie (członek rodziny chory na nowotwór jelita grubego znacznie zwiększa ryzyko)
 • wiek
 • zapalenie jelita grubego
 • choroba Leśniowskiego-Crohna
 • palenie papierosów
 • nieodpowiednia dieta (duża ilość mięsa i tłuszczów, zbyt mała ilość błonnika)
 • otyłość


Jakie czynności stanowią profilaktykę nowotworu jelita?
regularne uprawianie aktywności fizycznej (spacer, basen, etc.)

 • ograniczenie spożywanych kalorii
 • ograniczenie alkoholu
 • ograniczenie tłuszczów zwierzęcych
 • wprowadzenie do diety większej ilości świeżych produktów roślinnych


Profilaktyka „lekiem na całe zło”
Nie od dzisiaj wiadomo, że badania profilaktyczne są najskuteczniejszą metodą walki z nowotworami. Nie inaczej jest w przypadku raka jelita grubego.
Do badań, które stosuje się w celu wykrycia zmian nowotworowych w obrębie jelit należą: badanie na krew ukrytą w kale, badanie per rectum, tomografia komputerowa, USG jamy brzusznej oraz kolonoskopia. Ta ostatnia jest obecnie objęta Programem Profilaktyki Raka Jelita Grubego i dzięki temu można z niej skorzystać całkowicie bezpłatnie, w dodatku w pełnym znieczuleniu.

Kto może skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii?
Do programu mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, którzy spełniają następujące kryteria:

 • wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat,
 • osoby w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
 • osoby w wieku 25-49 lat z HNPCC lub FAP - w tym przypadku konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej.


Jak przystąpić do programu bezpłatnej kolonoskopii?
Zarejestruj się telefonicznie +48 18 265 74 88 lub osobiście w dowolnej placówce Allmedica.

 1. Uzupełnij dokumenty przed badaniem (UWAGA! W tym przypadku należy przyjść 40 minut przed planowanym terminem badania).
 2. Bezpłatne badania w znieczuleniu wykonujemy w placówce przy ul. Kowaniec 2a w Nowym Targu.


Wszelkie szczegóły dotyczące badań oraz konieczne dokumenty można pobrać ze strony www.allmedica.pl.

Kto może skorzystać; każdy osoba w przedziale wieku 50 – 65 lat, która jest mieszkańcem powiatu nowotarskiego lub tatrzańskiego lub pracuje ewentualnie uczy się terenie wymienionych powiatów.

Klinika ALLMEDICA przystąpiła do programu profilaktyki raka jelita grubego, w ramach którego osoby należące do grup podwyższonego ryzyka mogą wykonać BEZPŁATNE BADANIE JELITA W PEŁNYM ZNIECZULENIU!

 

DROGI PACJENCIE , ILOŚĆ BADAŃ JEST OGRNICZONA DLATEGO NIE ZWLEKAJ I ZAPISZ SIĘ.

 CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

Wróć do sekcji: Aktualności

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.