Nie bój się wizyty u proktologa!

Choroby końcowego odcinka przewodu pokarmowego często są zaniedbywane bądź późno diagnozowane, ponieważ pacjenci uważają je za wstydliwe.  Wczesne rozpoznanie schorzenia gwarantuje szybkie, skuteczne i pełne wyleczenie, a co najważniejsze uniknięcie poważnych komplikacji. Wszelkie niepokojące objawy powinny niezwłocznie zostać skonsultowane i zbadane przez proktologa.

art_proktologia

ALLMEDICA w Zakopanem diagnostyka i leczenie przeprowadzane jest przez wybitnego proktologa, specjalistę chirurgii ogólnej z Krakowa lek. Przemysława Cubera. Po konsultacjach i wykonaniu niezbędnych badań lekarz wdraża odpowiednie leczenie, które w przypadkach wcześnie zdiagnozowanych schorzeń jest mało uciążliwe i proste.
Pamiętajmy, że lepiej umówić się na wizytę u proktologa nawet z pozoru błahego powodu, niż doprowadzić do poważnych powikłań, z chorobą nowotworową włącznie.


JAKIE CHOROBY LECZY PROKTOLOG?

 • rak jelita grubego i inne nowotwory
 • ropnie, szczeliny i przetoki okolic odbytu
 • hemoroidy
 • choroby zapalne przewodu pokarmowego
 • krwawienia z odbytu
 • nietrzymania gazów oraz stolca / biegunka
 • choroba uchyłkowa jelit
 • wypadanie odbytu
 • świąd oraz ból odbytu
 • choroba Leśniowskiego-Crohna
 • brodawki około odbytnicze
 • zakrzepica splotu zewnątrz odbytowego
 • kłykciny kończyste
 • infekcje odbytu oraz wiele innych


Pozbądź się hemoroidów w ALLMEDICA! Wczesne rozpoznanie = skuteczniejsze i szybsze leczenie!

proktologia_art

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu, jest to dolegliwość niezwykle często doskwierająca Pacjentom. Problem ten dotyczy 1/3 osób dorosłych. Hemoroidy spowodowane są głównie siedzącym trybem życia, niewłaściwymi nawykami żywieniowymi oraz predyspozycją genetyczną. Zwykle pojawiają się również u kobiet po ciąży.
Opóźnienie leczenia żylaków odbytu prowadzi do nasilenia choroby i wymaga bardziej radykalnego leczenia, wówczas często jedynym rozwiązaniem jest leczenie operacyjne. Tymczasem przy wczesnym rozpoznaniu można skutecznie pozbyć się tego problemu bez konieczności poddawania się operacji. 

Należy jednak nadmienić, że objawy charakterystyczne dla choroby hemoroidalnej nie zawsze muszą być z nią związane, ale również mogą świadczyć np. o nowotworze jelita grubego. Dlatego tak ważna jest konsultacja w przypadku niepokojących objawów tj. krwawienie w trakcie oddawania stolca, ból związany z powstawaniem zakrzepów w żylakach, podrażnienie czy świąd odbytu.

 

SPOSOBY LECZENIA HEMOROIDÓW

Na początkowych etapach, gdy dolegliwości są niewielkie, często wystarczające jest leczenie farmakologiczne, wpływające na chorobowo zmienione naczynia krwionośne. W przypadku zmian bardziej zawansowanych, konieczne jest leczenie zabiegowe. ALLMEDICA oferuje najnowsze, mało inwazyjne metody chirurgiczne, które pozwolą poradzić sobie z żylakami odbytu nawet w jeden dzień. Są to:

 • metoda Barrona (tzw. „gumowanie”) jeden z najpopularniejszych zabiegów leczenia hemoroidów II i III stopnia. Polega na założeniu u podstaw guzka hemoroidalnego ciasnego pierścienia gumowego. Zabiegi te nie są bolesne i możliwe do wykonania w warunkach ambulatoryjnych.
 • Laserowe usuwanie hemoroidów - jedna z najnowocześniejszych metod leczenia, polegająca na naświetlaniu guzka hemoroidalnego w miejscu jego unaczynienia wysokoenergetycznym laserem, celem koagulacji naczyń i zwłóknienia tkanki hemoroidów. Zabieg przeprowadzany się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.
 • Krioterpia - polega na zamrażaniu podstawy guzków w celu wywołania ich lokalnej martwicy.


O rodzaju stosowanej metody leczenia hemoroidów decyduje lekarz w oparciu o stopień zaawansowania choroby oraz uwarunkowania specyficzne Pacjenta.

 

NAJLEPSI SPECJALIŚCI W TROSCE O ZDROWIE KAŻDEGO PACJENTA

cuber_proktologia_chrurgia_2

Lek. med. Przemysław Cuber – Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związany z Kliniką Chirurgii Ogólnej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie, gdzie do końca grudnia 2018 roku pełnił obowiązki starszego asystenta. Doktor Przemysław Cuber regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach specjalistycznych, skupiając się na podnoszeniu w sposób ciągły umiejętności i wiedzy w oparciu o najnowsze trendy leczenia chirurgicznego i proktologicznego.

Sedecznie zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty!

Kontakt i zapisy:
 +48 18 265 74 88
https://er.allmedica.pl/


Wróć do sekcji: Aktualności

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.