Metoda Arkady – skuteczne i bezbolesne leczenie wrastających paznokci

O tym, jak bardzo może boleć paznokieć, przekonał się każdy, kto walczy z wrastającymi paznokciami. Początkowy lekki ból i dyskomfort spowodowany wbijaniem się płytki paznokcia w sąsiadujące tkanki (wał paznokcia) bardzo szybko wzrasta na sile, powodując nawet i problemy z chodem. Wrastające paznokcie należy leczyć, by zahamować rozwój problemu, przynieść ulgę pacjentowi i zagoić zmiany zapalne, które w ten sposób powstały. Bardzo skuteczną, wygodną i bezpieczną metodą na rynku jest nowoczesny zabieg z użyciem kostki Arkady.

arkada_allmedica

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Zabieg leczenia wrastających paznokci kostką Arkady polega na przytrzymaniu palca, za pomocą kostki Arkady, dzięki czemu można delikatnie odkształcić płytkę paznokcia specjalnym narzędziem (tzw. manipulator), by następnie utrwalić w ten sposób poprawiony już zdrowy tor wzrostu specjalnym akrylem. Używany tutaj akryl, to tworzywo, w którym żywica akrylowa połączona jest z aktywnym srebrem, co dodatkowo zabezpiecza paznokieć przed infekcją.

kostka_arkady_allmedica

 

WYJĄTKOWA SKUTECZNOŚĆ

Kostka Arkady jest innowacyjną i wyjątkowo skuteczną metodą leczenia wrastających paznokci, a nie tylko pozbywania się skutków, czyli bólu. Można ją zastosować w większości przypadków. Zabieg trwa przeciętnie jedną godzinę. Ważne jest to, że efekty są natychmiastowe. Pacjent zaraz po zabiegu może założyć buty, chodzić, a nawet skakać. Kostka Arkady doskonale sprawdza się w najczęstszych przypadkach, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci, czyli: nieprawidłowo obcięte paznokcie uraz mechaniczny paznokcia tendencja do wrastania paznokci, często dziedziczna lub nabyta np. z powodu noszenia zbyt ciasnego obuwia Choć mogłoby się wydawać, że wycinanie boków wrastających paznokci jest właściwe, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Źle obcięta płytka, czyli nie na prosto, a również po bokach, doprowadza do szybkiego pogłębiania się problemu. Płytka paznokciowa odrasta pod kątem prostym do linii obcięcia. Kostka Arkady jest również idealną metodą w przypadku typowo zdeformowanych paznokci urazem mechanicznym, ponieważ pozwala skorygować ich kształt na całej długości oraz poprawić wygląd płytki.

 

CZY ZABIEG JEST BEZPIECZNY?

Metoda Arkady jest bardzo bezpieczną metodą. Kostkę można stosować skutecznie i bez obaw w wielu, czasem wydawałoby się bardzo trudnych, wręcz beznadziejnych przypadkach. Nawet wtedy, gdy płytka paznokcia jest krucha, łamiąca się, delikatna lub nie rośnie, to w takich przypadkach prowadzimy również terapię przy pomocy Serum kolagenowego Arkady. Zabieg Metodą Arkady jest zazwyczaj bezbolesny. W przypadku, kiedy wokół paznokcia jest stan zapalny (przerwanie ciągłości tkanki skórnej), może wystąpić ból. W takim przypadku prowadzimy terapię leczącą stan zapalny.

 

KOSTKA ARKADY A INNE METODY

Kostka Arkady a klamry ortonyksyjne
Kostka Arkady cieszy się ogromną popularnością, ponieważ daje o wiele lepsze efekty lecznicze niż inne zabiegi (np. klamry na wrastające paznokcie). Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że koryguje płytkę paznokcia na całej jej powierzchni, a nie tylko na niewielkim obszarze, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych metod. Gwarantuje to natychmiastową ulgę i gwarantuje długotrwały efekt. Kostka Arkady w przeciwieństwie do popularnych klamer na wrastające paznokcie, sprawdza się również w przypadku kruchych i łamliwych paznokci. Przynosi natychmiastowe efekty lecznicze, przy czym zwykłą klamrę należałoby nosić minimum 6 miesięcy. Dzięki kostce Arkady można wyleczyć wrastające paznokcie oraz poprawić wygląd zdeformowanej płytki już podczas jednej wizyty w gabinecie. Jest to szczególnie istotne dla osób, które mają mało czasu, podróżują, oczekują szybkiej ulgi w bólu lub ze względu na zobowiązania zawodowe, sportowe czy prywatne, nie mogą sobie pozwolić na wieloetapowe, a często również niedostatecznie skuteczne leczenie.
Kostka Arkady a resekcja klinowa i zrywanie paznokci
Kostka Arkady jest również doskonałą metodą dla osób, którym zaproponowano leczenie chirurgiczne. W dzisiejszych czasach odchodzi się już od takich metod na rzecz nowocześniejszych rozwiązań nieobarczonych ryzykiem powikłań. Resekcja klinowa (częściowe wycięcie paznokcia wraz z usunięciem macierzy) jest bardzo niebezpieczna – podczas zabiegu uszkadza się macierz paznokcia, który może nam odrosnąć w patologiczny sposób. Zrywanie całego paznokcia jest naszym zdaniem metodą barbarzyńską, która nie przynosi żadnych rezultatów – płytka paznokciowa w ciągu 6 miesięcy odrasta w ten sam, patologiczny albo jeszcze gorszy niż początkowo sposób. Efektem jest długotrwała rekonwalescencja i ból.

 

Przykładowe terapie

arkada_allmedica_1

 arkada_allmedica_2

 

Wszystkie osoby borykające się z problemem wrastających lub zdeformowanych paznokci zapraszamy na konsultację, podczas której dowiesz się, jak może wyglądać przebieg terapii. Gwarantujemy pełną skuteczność, bezpieczeństwo i profesjonalizm.

Umów się na konsultację już dziś!   
Rejestracja pod numerem +48 18 265 74 88 lub  przez https://er.allmedica.pl/

SPECJALISTA: 
lek. med. Magdalena Daniel

Wróć do sekcji: Aktualności

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.