Projekt NeuroSmog

Bardzo miło nam poinformować , że Allmedica zaczyna współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim! NeuroSmog - czyli jak smog wpływa na rozwój mózgu Twojego dziecka.

Drodzy Rodzice, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowym badaniu, w którym chcemy sprawdzić jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na mózgi naszych dzieci. Zapraszamy do projektu dzieci z miast Nowy Targ oraz Zakopane, które:
  • przejawiają problemy z utrzymaniem i koncentracją uwagi, 
  • łatwo się rozpraszają, 
  • szybko tracą cierpliwość,
  • przejawiają trudności z usiedzeniem w miejscu 
  • lub skupieniem się na jednym zadaniu.
neurosmog

W naszym projekcie planujemy wykorzystanie najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych. Badania będą prowadzone przez zespół doświadczonych specjalistów, w tym psychologów dziecięcych i epidemiologów. W trakcie kilku spotkań, Państwa dziecko będzie miało okazję przejść kompleksowe badanie jej lub jego uwagi, zdolności intelektualnych i umiejętności emocjonalnych przy użyciu rzetelnych testów psychologicznych i rezonansu magnetycznego (MRI).

czy_smog_wplywa_na_prace_mozgy_dzieci

Poprzez udział w naszym projekcie Państwa dziecko zostanie poddane kompleksowym badaniom psychologicznym z zakresu uwagi, intelektu, funkcjonowania emocjonalnego i społecznego. Zostaną Państwu przedstawione wyniki badań, wraz z opisem i/lub opinią psychologiczną. Mogą one pomóc Państwu i nauczycielom Państwa dziecka w skutecznym wspieraniu jej/jego w codziennym życiu. Badania psychologiczne będą prowadzone w trakcie trzech spotkań z psychologiem dziecięcym, w placówkach zajmujących się diagnozą i pomocą psychologiczną w pobliżu Państwa miejsca zamieszkania. Planowany jest także wyjazd do Krakowa, w celu wykonania u Państwa dziecka badania rezonansem magnetycznym (MRI). Tego rodzaju badania prowadzone są na świecie od ponad 50 lat, natomiast sama metoda stanowi bezpieczne źródło pozyskania obrazu mózgu. By uzyskać skan, nie stosuje się szkodliwego promieniowania, ani nie wprowadza się do organizmu żadnych substancji chemicznych, a osobę badaną umieszcza się w skanerze, generującym niestwarzające zagrożenia pole magnetyczne.

>>> Informacja dla rodziców

>>> List rekomendacyjny

Zapraszamy do zapisów na badania! 
Rejestracja pod numerem +48 18 265 74 88 (Centrum Obsługi Pacjenta Allmedica)Wróć do sekcji: Aktualności

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.