Medycyna estetyczna w ALLMEDICA

Zatrzymaj czas z ALLMEDICA! Tylko do 21 stycznia wszystkie usługi z zakresu MEDYCYNY ESTETYCZNEJ tańsze o 25%! 
Dzięki drobnym, nieinwazyjnym zabiegom w łatwy sposób odmłódź skórę, popraw jej jakość i kondycję, zniweluj drobne defekty estetyczne, które negatywnie wpływają na Twoje samopoczucie i samoocenę.

Jeśli nie wiesz, który zabieg pozwoli Ci uzyskać wymarzony efekt, zasięgnij porady najlepszych specjalistów ALLMEDICA. W ramach promocji w dniach 13-14.01 oraz 20-21.01.2017 r. klinika zaprasza na darmowe konsultacje lekarzy medycyny estetycznej. Już dziś zadbaj o swoją twarz i ciało. Dowiedz się więcej o ofercie ALLMEDICA i wybierz coś dla siebie! 


KWAS HIALURONOWY 

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. 

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mają głównie za zadanie: 
- wypełnienie zmarszczek, 
- wypełnienie fałdów, 
- przywrócenie objętości tkanek, 
- powiększenie i modelowanie ust, 
- korekcję kształtu twarzy, 
- poprawę nawilżenia i napięcia skóry. Preparaty te charakteryzują się dużym stopniem bezpieczeństwa i dają bardzo dobre efekty kosmetyczne. 


BOTOX 

Botoks to oczyszczone białko, które wytwarzane jest przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat.

Zastosowanie: 
redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botoks rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, czy powstających między oczami zmarszczek śmiechu; 
leczenie nadpotliwości – po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe; 
leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botoks pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę. 


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE 

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat autologicznych płytek pacjenta w niewielkiej ilości osocza. Koncentrat zawiera produkowane przez płytki krwi czynniki wzrostu, które przyczyniają się do odnowy i widocznego odmłodzenia skóry. Powyższy efekt uzyskiwany jest dzięki stymulacji komórek macierzystych do namnażania, zwiększeniu produkcji kolagenu przez fibroblasty oraz wspomaganie procesów tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Osocze bogatopłytkowe stosuje się głównie u osób chcących: 
- ujędrnić, wygładzić i ujednolicić skórę, 
- wygładzić zmarszczki i fałdy. 

Zabieg ten jest również polecany po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej jako naturalna metoda wspomagająca proces gojenia i regeneracji skóry. 


MEZOTERAPIA 

To bardzo skuteczna i bezpieczna metoda stosowana do poprawy jakości i wyglądu skóry. Główny celem jest rewitalizacja i odmłodzenie skóry. Mezoterapia pozwala na redukcję istniejących drobnych zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Dzięki temu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Mezoterapia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. 
PEELINGI MEDYCZNE 

Peelingi medyczne to jedne ze skuteczniejszych zabiegów o niezwykle szerokim spektrum działania. Ich niezwykłe właściwości docenione zostały przez dermatologów i kosmetologów na całym świecie. Działają zarówno na przebarwienia, trądzik, starzenie się skóry, cienie pod oczami czy też naczynka – globalnie odnawiając skórę, odmładzając ją i redukując wszelkie niedoskonałości. 

Wyróżniamy: 
- Peeling migdałowy 
- Peeling migdałowy + salicylowy 
- Peeling glikolowy 
- Peeling pirogronowy 
- Easy Peel - TCA 

LIPOLIZA INIEKCYJNA 

Jest to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Efekty zabiegu 
- utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji, 
- lepszy metabolizm komórek skóry, 
- lepsze mikrokrążenie, 
- stymulacja regeneracji skóry, 
- lepsze odżywienie skóry. 


DERMAPEN 

DERMAPEN pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze dzięki czemu stymuluje jej odnowę w sposób naturalny. 

Jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem DERMAPEN na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust. 

Poprzez innowacyjny system mikronakłuwania możemy wykonywać zabiegi dające spektakularne efekty nie wyłączając jednocześnie pacjenta z życia codziennego. 


NICI LIFTINGUJĄCE PDO 

To silne syntetyczne włókna, składające się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. 

Zalety zabiegu: 
- bezpieczeństwo, 
- brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu, 
- natychmiastowe wyniki, 
- wysoka skuteczność, 
- brak nacięć i blizn, 
- nici są całkowicie wchłaniane, 
- możliwość powtórzenia procedury, 
- brak widoczności i wyczuwalności nici. 

Zabieg z użyciem nici PDO dedykowany jest przede wszystkim Pacjentom powyżej 30 roku życia. 


LIPOFILLING 

Lipofilling to zabieg, który wykorzystuje specjalnie przygotowaną tkankę tłuszczową do redukcji i wypełniania zmarszczek, ujędrnienia piersi, powiększenia pośladków, modelowania sylwetki czy też ubytków spowodowanych urazami, chorobami, wadami wrodzonymi. Zabieg lipofillingu polega na pobraniu tłuszczu z okolicy brzucha, ud lub lędźwi. Następnie odpowiednio przygotowana substancja może zostać wykorzystana do wypełnienia zmarszczek na twarzy lub poprawy jędrności piersi oraz pośladków. Zabieg łączy w sobie lifting oraz delikatny modeling miejsca, w które trafiła pobrana wcześniej tkanka tłuszczowa. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej posiada udowodnione działanie wpływające na poprawę jakości skóry, która staje się przez to gładsza, bardziej napięta, sprężysta a pory stają się mniejsze. 


DOŚWIADCZENIE I PASJA 

dr n. med. Bogumiła Szyszka – Charewicz – jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy w Małopolsce w zakresie Medycyny Estetycznej Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 12 lat zajmuje się medycyną estetyczną. W 2004 roku ukończyła Studia Podyplomowe w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku Kosmetologia dla Lekarzy (obecnie Medycyna Estetyczna). Od tej pory nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności z zakresu medycyny estetycznej i anty-agig. Uczestniczka wielu kursów, zjazdów, warsztatów i konferencji, na których poszerza swoją wiedzę, aby pacjentkom i pacjentom zaproponować najnowocześniejsze metody i techniki odmładzania i zapobiegania starzeniu skóry. Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Kosmetologów, prowadzi również szkolenia dla lekarzy z technik odmładzania. 

lek. med. Justyna Kostyra Grabowska - specjalista medycyny estetycznej. 
W 2003 roku ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2005 roku pracuje na Oddziale Dermatologii Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. W 2011 roku uzyskała tytuł specjalisty z dziedziny dermatologii i wenerologii. Obecnie pełni funkcję starszego asystenta. Specjalizuje się również w leczeniu chorób skóry wieku dziecięcego i młodzieży oraz w zakresie medycyny estetycznej. Jest zwolenniczką zabiegów, które nie tylko korygują rysy twarzy, ale przede wszystkim znacząco poprawiają kondycję i zdrowie skóry. 

lek. Monika Zwijacz – dyplomowany lekarz medycyny estetycznej 
Studia medyczne ukończyła na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest absolwentką specjalistycznych studiów podyplomowych Medycyna Estetyczna i Kosmetologia Lekarska na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Zajmuje się terapią przeciwstarzeniową a także przeprowadza wszechstronne zabiegi pielęgnacyjne, upiększające i lecznicze w obrębie skóry, dobierając plan leczenia indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zapewnia swoim pacjentom dostęp do najnowszych i najskuteczniejszych technik oraz preparatów wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach i kongresach branżowych. 

lek. med. Izabela Chramiec - Francuz – lekarz medycyny estetycznej 
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku Medycyna Estetyczna oraz Kosmetologia Lekarska. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Uczestniczka licznych kursów oraz konferencji w zakresie medycyny estetycznej. W swojej pracy kładzie nacisk na najnowsze trendy, skuteczność świadczonych zabiegów oraz zadowolenie pacjentów.
Wróć do sekcji: Allmedica w mediach

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.