Szczepienia przeciw COVID‑19

Opis

Allmedica zaprasza do swoich punktów na szczepienia przeciw COVID-19 wszystkie osoby pełnoletnie oraz dzieci w wieku od 6 miesiąca życia w towarzystwie opiekuna prawnego.

Obecnie może się zaszczepić każda osoba, która skończyła 6 miesięcy. Dodatkowo:

  • osoby 5+ mogą przyjąć dawkę przypominającą
  • osoby 12+ mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą po 90 dniach od pierwszej dawki przypominającej. Szczepienie drugą dawką przypominającą jest wykonywane preparatami przeciw wariantom Omikron, czyli szczepionką adaptowaną do nowego wariantu koronawirusa.
  • osoby chore przewlekle – mogą przyjąć dawkę uzupełniającą (dodatkową) po szczepieniu podstawowym.

Trzecią dawkę przypominającą szczepionką dwuwalentną mogą otrzymać osoby, które drugą dawkę przypominającą przyjęły od kwietnia do końca września 2022 r. i była wykonana szczepionką jednowalentną oraz spełniają jeden z warunków:

  • przekroczyły 60 lat
  • mają obniżoną odporność
  • mają kontakt zawodowy z chorymi na COVID-19 lub materiałem zakaźnym.

Szczepienie dzieci i młodzieży

Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat otrzymują szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer w specjalnej dawce pediatrycznej. Ich szczepienie podstawowe składa się z 3 dawek szczepionki – dwóch podawanych w odstępie 3 tygodni i trzeciej dawki po 8 tygodniach od przyjęcia drugiej dawki. Dzieci w tym wieku nie dostają dawki przypominającej. 

Dzieci w wieku 5-11 lat otrzymują dawkę dostosowaną do ich wieku i masy. Obecnie mogą zaszczepić się pierwszą dawką przypominającą po 6 miesiącach od szczepienia podstawowego lub uzupełniającego.

Zapisy na szczepienie

Zależy nam, aby proces szczepień był bezpieczny, profesjonalny, a także jak najbardziej komfortowy dla Państwa, dlatego też wszystkie osoby, które chcą się zaszczepić, gorąco zachęcamy do rejestracji pod numerem +48 22 610 10 10

Dzieci w wieku od 4 miesiąca życia do 15 roku życia włącznie muszą przed wykonaniem szczepienia zostać zakwalifikowane na szczepienie przez lekarza. W tym celu, przed wykonaniem szczepienia, dzieci umawiane są na bezpłatną wizytę lekarską pod numerem +48 22 610 10 10. Dzielni pacjenci otrzymują preparat Pfizer Junior w przystosowanej, mniejszej dawce.

Szczepienie można wykonać od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach w naszych placówkach:

  • Nowy Targ, ul. Kolejowa 31
  • Zakopane, ul Chyców Potok 26
  • Mszana Dolna, ul. Orkana 10
  • Wadowice, ul. Konstytucji 3 Maja 4

Od początku wprowadzenia w Polsce bezpłatnych szczepień przeciw Covid19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pacjentów, Allmedica wykonuje szczepienia w swoich placówkach. Wyróżnia nas dostępność szczepienia poprzez dogodne terminy, ilość punktów szczepiennych, łatwy dojazd, przestronny parking. Do dyspozycji są szczepionki Pfizer i Pfizer/Omicron.

Ważne! Jeśli przyjąłeś szczepionkę innej marki (np. Astra Zeneca, Moderna czy J&J) podczas pierwotnego szczepienia, teraz możesz zaszczepić się Pfizerem jako dawką przypominającą.

Na początku Państwa wizyty, nasz personel w placówce przekaże kwestionariusz i zajmie się jego weryfikacją wypełnienia, a także badaniem temperatury. Następnie personel medyczny przeprowadzi kwalifikację i zrealizuje szczepienie a po całości procesu wyda unijny certyfikat Covid.

Po szczepieniu należy zostać w poczekalni przez ok 15 minut z uwagi na konieczność obserwacji pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego.

Zapraszamy serdecznie!